WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes - en to ar translation catalogue (1104 entries)

en: Settings updated.
ar: تم تحديث الإعدادات.

en: All fields are mandatory
ar: كل الحقول إلزامية

en: Unable to update settings due to an internal error. %s To troubleshoot please click %s here. %s
ar: تعذر تحديث الإعدادات بسبب خطأ داخلي. %s لتحري الخلل وإصلاحه ، الرجاء النقر %s هنا. %s

en: You have to select order(s) first!
ar: يجب عليك تحديد الطلب (الطلبات) أولاً!

en: One or more order do not have invoice generated. Generate manually?
ar: لم يتم إنشاء فاتورة واحدة أو أكثر من الطلبات. توليد يدويا؟

en: Error
ar: خطأ

en: Please wait
ar: يرجى الانتظار

en: is required
ar: مطلوب

en: Invoice
ar: فاتورة

en: number has not been generated yet. Do you want to manually generate one ?
ar: رقم لم يتم إنشاؤه بعد. هل تريد إنشاء واحد يدويًا؟

en: ‘Generate invoice for free orders’ is disabled in Invoice settings > Advanced. You are attempting to generate invoice for this free order. Proceed?
ar: تم تعطيل "إنشاء فاتورة للطلبات المجانية" في إعدادات الفاتورة> خيارات متقدمة. أنت تحاول إنشاء فاتورة لهذا الطلب المجاني. تقدم؟

en: Refund in this order seems not having credit number yet. Do you want to manually generate one ?
ar: رقم لم يتم إنشاؤه بعد. هل تريد إنشاء واحد يدويًا؟

en: Please fill the `from address` in the plugin's general settings.
ar: يرجى ملء "من العنوان" في الإعدادات العامة للمكون الإضافي.

en: Code Copied
ar: تم نسخ الرمز

en: Close
ar: إغلاق

en: Save
ar: حفظ

en: Please enter mandatory fields
ar: من فضلك ادخل الحقول الالزامية

en: You can add more than 1 order meta in
ar: يمكنك إضافة أكثر من طلب meta في

en: Edit
ar: تعديل

en: You can edit an existing item by using its key.
ar: يمكنك تحرير عنصر موجود باستخدام مفتاحه.

en: Add
ar: إضافة

en: Request error.
ar: خطأ في الطلب.

en: Error loading data.
ar: خطأ في تحميل البيانات.

en: minimum value should be
ar: يجب أن تكون القيمة الدنيا

en: Generating document...
ar: جاري إنشاء المستند...

en: Failed to open new tab. Please check your browser settings.
ar: فشل في فتح علامة تبويب جديدة. يرجى التحقق من إعدادات المتصفح الخاص بك.

[ctx: placeholder]
en: Enter
ar: فاتورة

en: Invoice/Packing
ar: فاتورة / حزم

en: WT PDF Invoice Debug
ar: تصحيح أخطاء فاتورة WT PDF

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Support
ar: الدعم

en: Review
ar: مراجعة

en: Documentation
ar: كابل بيانات

en: PDF Invoices
ar: طباعة الفواتير

en: Shipping labels
ar: ملصق الشحن

en: Pick lists
ar: قائمة الانتقاء

en: Proforma invoices
ar: الفاتورة الأولية

en: Address labels
ar: تسمية عنوان

en: Premium Extensions
ar: ملحقات متميزة

en: Document details
ar: تفاصيل المسنتد

en: Print/Download
ar: طباعة / تنزيل

en: General Settings
ar: الاعدادات العامة

en: Extensions
ar: ملحقات

en: You are not allowed to access this page
ar: غير مسموح لك بالوصول إلى هذه الصفحة

en: You are not allowed to view this page.
ar: غير مسموح لك بمشاهدة هذه الصفحة.

en: Access denied !!!.
ar: تم الرفض !!!.

en: You are not allowed to do this action
ar: غير مسموح لك بمشاهدة هذه الصفحة

en: There is no order with this id
ar: لا يوجد طلب بهذا المعرف

en: It seems this order is not yours
ar: يبدو أن هذا الطلب ليس لك

en: It seems the products in this order were removed, we cannot proceed this actoin now.
ar: يبدو أنه تمت إزالة المنتجات بهذا الترتيب، ولا يمكننا متابعة هذا الإجراء الآن.

en: There is no items in this order.
ar: لا توجد عناصر في هذا الطلب.

en: Invalid order id
ar: معرف الطلب غير صحيح

en: Invalid access key and mail id
ar: مفتاح الوصول ومعرف البريد غير صالحين

en: Empty order
ar: أمر فارغ

en: It seems this order is not yours.
ar: يبدو أن هذا الطلب ليس لك.

en: Settings Updated
ar: تم تحديث الاعدادات

note: translators: %s: method
en: via %s
ar: بواسطة %s

en: Free!
ar: مجانا!

en: Item with same meta key already exists
ar: يوجد بالفعل عنصر بنفس مفتاح التعريف

en: This will remove all invoice numbers created by WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels by WebToffee.
ar: سيؤدي هذا إلى إزالة جميع أرقام الفواتير التي تم إنشاؤها بواسطة فواتير WooCommerce PDF وإيصالات التعبئة وملاحظات التسليم وملصقات الشحن بواسطة WebToffee.

en: Note:
ar: ملاحظة:

en: Before using this tool, please make sure you followed the steps described in this article %1$s how to reset/delete existing invoice numbers%2$s.
ar: ‫Before using this tool, please make sure you followed the steps described in this article %1$s how to reset/delete existing invoice numbers%2$s.

en: Delete all generated invoice numbers
ar: احذف جميع أرقام الفواتير المُنشأة

en: Delete
ar: حذف

en: Updated
ar: تم التحديث

en: No modules
ar: وحدات

en: Do not show again
ar: لا تظهر مرة أخرى

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Generate
ar: توليد

en: Generating the document...
ar: جاري إنشاء المستند...

en: Success
ar: نجاح

en: Cannot close this banner
ar: لا يمكن إغلاق هذا الشعار

en: Settings are empty
ar: الإعدادات فارغة

en: Imported successfully
ar: تم الاستيراد بنجاح

en: Incorrect file
ar: ملف غير صحيح

en: Error: Empty JSON file
ar: خطأ: ملف JSON فارغ

en: Error: Invalid JSON data
ar: خطأ: بيانات JSON غير صالحة

en: Error uploading the file
ar: حدث خطأ أثناء تحميل الملف

en: Error:
ar: خطأ :

en: Truncation did not complete as expected.
ar: لم يكتمل الاقتطاع كما هو متوقع.

en: Total files
ar: مجموع الملفات

en: Packing slip
ar: قائمة العناصر

en: Shipping label
ar: ملصق الشحن

en: Delivery note
ar: ملاحظة التسليم

en: Dispatch label
ar: ملصق الطلبية

en: Picklist
ar: قائمة الالتقاط

en: Proforma invoice
ar: الفاتورة الأولية

en: Credit note
ar: إشعار دائن

en: No temporary file found
ar: لم يتم العثور على ملف مؤقت

en: Successfully cleared all temp files.
ar: تم مسح كافة الملفات المؤقتة بنجاح.

en: No files found.
ar: لا توجد ملفات.

en: Order Details
ar: تفاصيل الطلب

en: Product Table
ar: جدول المنتج

en: Summary Table
ar: جدول التلخيص

en: Others
ar: الآخرين

en: Alter order date
ar: تاريخ تغيير الطلب

en: This filter is used to alter the order date in all the document templates
ar: يُستخدم هذا المرشح لتعديل تاريخ الطلب في جميع قوالب المستندات

en: Alter invoice date
ar: تعديل تاريخ الفاتورة

en: This filter is used to alter the invoice date in all the document templates
ar: يُستخدم هذا المرشح لتعديل تاريخ الفاتورة في جميع قوالب المستندات

en: Alter dispatch date
ar: تغيير تاريخ الإرسال

en: Alter barcode information
ar: تعديل معلومات الباركود

en: This filter is used to alter the barcode information for all the document templates
ar: يستخدم هذا المرشح لتغيير معلومات الباركود لجميع قوالب المستندات

en: Alter shipping address
ar: تغيير عنوان الشحن

en: Alter billing address
ar: تعديل عنوان الفواتير

en: Alter shipping from address
ar: تعديل الشحن من العنوان

en: Alter product table head.(Add,remove, change the order)
ar: تعديل رأس جدول المنتج. (إضافة ، إزالة ، تغيير الترتيب)

en: Alter product table head.(Add, remove, change order)
ar: تعديل رأس جدول المنتج. (إضافة ، إزالة ، تغيير الترتيب)

en: Alter the product name in package documents
ar: قم بتعديل اسم المنتج في مستندات الحزمة

en: Alter product name in product (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
ar: تغيير اسم المنتج في المنتج (يعمل مع قائمة التعبئة وملصق الشحن وإشعار التسليم فقط)

en: Add product variation in package documents
ar: إضافة تنوع المنتج في وثائق الحزمة

en: Add product variation in product (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
ar: أضف تنوعًا للمنتج في المنتج (يعمل مع قائمة التعبئة وملصق الشحن وإشعار التسليم فقط)

en: Alter item quantity in package documents
ar: تغيير كمية الصنف في مستندات الحزمة

en: Alter item quantity in product table (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
ar: تعديل كمية الصنف في جدول المنتج (يعمل مع قائمة التعبئة وملصق الشحن وإشعار التسليم فقط)

en: Alter item total in package documents
ar: تعديل إجمالي العنصر في مستندات الحزمة

en: Alter item total in product table (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
ar: تعديل إجمالي الصنف في جدول المنتج (يعمل مع قائمة التعبئة وملصق الشحن وإشعار التسليم فقط)

en: Alter product table column in package documents
ar: تعديل عمود جدول المنتج في مستندات الحزمة

en: Alter product table column. (Works with Packing List, Shipping Label and Delivery note only)
ar: تعديل عمود جدول المنتج. (يعمل مع قائمة التعبئة وملصق الشحن ومذكرة التسليم فقط)

en: Alter product name
ar: تغيير اسم المنتج

en: Alter product name. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: تغيير اسم المنتج. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Add product variation
ar: أضف تنوع المنتج

en: Add product variation. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: أضف تنوع المنتج. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Alter item quantity
ar: تغيير كمية العنصر

en: Alter item quantity. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: تغيير كمية العنصر. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Alter item price
ar: تعديل سعر العنصر

en: Alter item price. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: تعديل سعر العنصر. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Alter item price format
ar: تعديل تنسيق سعر العنصر

en: Alter formated item price. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: تعديل سعر العنصر المنسق. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Alter item total
ar: تعديل إجمالي العنصر

en: Alter item total. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: تعديل إجمالي العنصر. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Alter item total format
ar: تعديل تنسيق إجمالي العنصر

en: Alter formated item total. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: تعديل إجمالي العنصر المنسق. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Alter product table column
ar: تعديل عمود جدول المنتج

en: Alter product table column. (Works with Invoice and Dispatch label only)
ar: تعديل عمود جدول المنتج. (يعمل مع ملصق الفاتورة والإرسال فقط)

en: Alter subtotal
ar: تعديل المجموع الفرعي

en: Alter subtotal format
ar: تعديل تنسيق المجموع الفرعي

en: Alter formated subtotal
ar: تعديل المجموع الفرعي المصاغ

en: Alter shipping method
ar: تغيير طريقة الشحن

en: Alter fee
ar: رسوم التعديل

en: Alter total fee
ar: تعديل الرسوم الإجمالية

en: Alter total price
ar: تعديل السعر الإجمالي

en: Alter total price in words
ar: تغيير السعر الإجمالي في الكلمات

en: Hide/Show received seal in invoice
ar: إخفاء / إظهار الختم المستلم في الفاتورة

en: Hide/Show received seal in invoice.
ar: إخفاء / إظهار الختم المستلم في الفاتورة.

en: Add extra text in received seal
ar: أضف نصًا إضافيًا في الختم المستلم

en: Add extra text in received seal.
ar: أضف نصًا إضافيًا في الختم المستلم.

en: Alter template HTML before printing
ar: قم بتعديل نموذج HTML قبل الطباعة

en: Alter template HTML before printing.
ar: قم بتعديل نموذج HTML قبل الطباعة.

en: Alter the variation data.
ar: قم بتعديل بيانات التباين.

en: Alter the settings array
ar: قم بتعديل مجموعة الإعدادات

en: Alter the footer data
ar: قم بتعديل بيانات التذييل

en: Alter the footer data.
ar: قم بتعديل بيانات التذييل.

en: Key in your company name.
ar: أدخل اسم شركتك.

en: When enabled, replaces state code with state name in the from, return, billing and shipping addresses
ar: عند التمكين ، يستبدل رمز الحالة باسم الحالة في عناوين من ، والإرجاع ، والفوترة ، والشحن

en: Enable to have a preview of the document before the print is initiated
ar: قم بتمكين الحصول على معاينة للمستند قبل بدء الطباعة

en: The default library to be used PDF generation
ar: المكتبة الافتراضية لاستخدامها في إنشاء ملفات PDF

en: Refund
ar: إعادة مال

en: incl. tax
ar: بما في ذلك ضريبة

en: n/a
ar: ن / أ

en: Mauris dignissim neque ut sapien vulputate, eu semper tellus porttitor. Cras porta lectus id augue interdum egestas.
ar: موريس كريمينسيم neque ut sapien vulputate، eu sempre tellus porttitor. Cras porta lectus id augue interdum egestas.

en: Mauris dignissim neque ut sapien vulputate, eu semper tellus porttitor. Cras porta lectus id augue interdum egestas. Suspendisse potenti. Phasellus mollis porttitor enim sit amet fringilla. Nulla sed ligula venenatis, rutrum lectus vel
ar: موريس كريمينسيم neque ut sapien vulputate، eu sempre tellus porttitor. Cras porta lectus id augue interdum egestas. تعليق قوة. Phasellus mollis porttitor enim sit amet fringilla. Nulla sed ligula venenatis، rutrum lectus vel

en: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nunc nec vehicula purus. Mauris tempor nec ipsum ac tempus. Aenean vehicula porttitor tortor, et interdum tellus fermentum at. Fusce pellentesque justo rhoncus
ar: Lorem ipsum dolor sit amet، consectetur adipiscing elit. Nunc necveyula purus. Mauris tempor nec ipsum ac tempus. Aenean vacicula porttitor tortor، et interdum tellus fermentum at. جوستو رونكس

en: Unable to generate PDF.
ar: تعذر إنشاء ملف PDF.

en: There is no order with this given id
ar: لا يوجد طلب بهذا المعرف المحدد

en: Customize
ar: يعدل أو يكيف

en: You can't undo this action. Are you sure?
ar: لا يمكنك التراجع عن هذا الإجراء. هل أنت واثق؟

en: Click here to add Company logo
ar: انقر هنا لإضافة شعار الشركة

en: Click here to add Company name
ar: انقر هنا لإضافة اسم الشركة

en: Click here to add From address
ar: انقر هنا لإضافة من العنوان

en: Click here to add Signature
ar: انقر هنا لإضافة التوقيع

en: Please save all data before leaving this page. All unsaved data will be lost. Are you sure?
ar: يرجى حفظ جميع البيانات قبل مغادرة هذه الصفحة. سيتم فقد جميع البيانات غير المحفوظة. هل أنت واثق؟

en: Create new template
ar: إنشاء قالب جديد

en: Change layout
ar: تغيير التخطيط

en: Saving
ar: جاري الحفظ

en: Please enter order number
ar: الرجاء إدخال رقم الطلب

en: Generating
ar: جاري الانشاء

en: This is premium template which is not compatible with the basic plugin
ar: هذا قالب مميز غير متوافق مع المكون الإضافي الأساسي

en: This is basic template. In order to use premium feature, you need to switch and activate the premium template
ar: هذا هو النموذج الأساسي. من أجل استخدام الميزة المتميزة ، تحتاج إلى تبديل القالب المميز وتنشيطه

en: Active
ar: نشيط

en: Error.
ar: خطأ.

en: Activate
ar: تفعيل

en: No template found.
ar: لم يتم العثور على القالب.

en: Unable to save theme.
ar: غير قادر على حفظ السمة.

en: Template with same name already exists.
ar: القالب بنفس الاسم موجود بالفعل.

en: Template created.
ar: تم إنشاء القالب.

en: Template created and activated.
ar: تم إنشاء القالب.

en: Template updated.
ar: تحديث القالب.

en: Template updated and activated.
ar: تحديث القالب.

en: Unable to switch view.
ar: غير قادر على تبديل العرض.

en: Unable to load template.
ar: غير قادر على تحميل القالب.

en: Untitled template
ar: قالب غير مسمى

en: Lighter
ar: ولاعة

en: Normal
ar: عادي

en: Bold
ar: بالخط العريض

en: Bolder
ar: أكثر جرأة

en: Select One
ar: اختر واحد

en: Left
ar: يسار

en: Right
ar: يمين

en: Center
ar: وسط

en: Start
ar: ابدأ

en: End
ar: النهاية

en: None
ar: اي

en: Solid
ar: صلب

en: Dotted
ar: منقط

en: Dashed
ar: متقطع

en: Click to view predefined templates.
ar: انقر لعرض القوالب المحددة مسبقًا.

en: Create a new template or edit an existing template.
ar: إنشاء قالب جديد أو تحرير قالب موجود.

en: Displays the currently chosen document template with provisions to modify.
ar: يعرض قالب المستند المختار حاليًا مع أحكام للتعديل.

en: Shows a preview of the template on an actual order. Key in an order number to view the same.
ar: يعرض معاينة للقالب بالترتيب الفعلي. أدخل رقم الطلب لعرضه.

en: Invoice No:
ar: فاتورة:

en: Order Date:
ar: تاريخ الطلب:

en: Dispatch Date:
ar: تاريخ الإرسال:

en: From Address:
ar: من العنوان:

en: Billing Address:
ar: عنوان وصول الفواتير:

en: Email:
ar: البريد الإلكتروني:

en: Tel:
ar: الهاتف:

en: Shipping Address:
ar: عنوان الشحن:

en: Tracking number:
ar: رقم التتبع:

en: SSN:
ar: ‫SSN:

en: Product
ar: المنتج

en: Quantity
ar: الكمية

en: Price
ar: السعر

en: Total Price
ar: السعر الإجمالي

en: Subtotal
ar: المجموع الفرعي

en: Shipping
ar: الشحن

en: Cart Discount
ar: سلة الخصم

en: Order Discount
ar: اطلب تخفيض

en: Total Tax
ar: مجموع الضريبة

en: Fee
ar: رسوم

en: Coupon Used
ar: لم يتم استخدام كوبون

en: Total
ar: مجموع

en: INVOICE
ar: فاتورة

en: Invoice Date:
ar: تاريخ الفاتورة:

en: Invoice No.:
ar: فاتورة:

en: Order No.:
ar: رقم الطلب:

en: Order date:
ar: تاريخ الطلب:

en: Image
ar: صورة

en: Jumbing LED Light Wall Ball
ar: جامبينج الكرة الصمام الخفيفة الجدار

en: Payment method:
ar: طريقة الدفع:

en: Payment method:
ar: طريقة الدفع:

en: Payment method
ar: طريقة الدفع

en: Payment Method:
ar: طريقة الدفع:

en: Payment Method
ar: طريقة الدفع او السداد

en: Order No:
ar: رقم الطلب:

en: Date:
ar: التاريخ:

en: From:
ar: من:

en: From
ar: من

en: To:
ar: الى:

en: Weight:
ar: الوزن:

en: Ship Date:
ar: تسمية تاريخ الشحن:

en: Phone No:
ar: رقم الهاتف:

en: Ph No:
ar: الرقم الهيدروجيني:

en: Tracking Number:
ar: رقم تتبع الشحنة:

en: Order no:
ar: رقم الطلب:

en: Total Weight
ar: إجمالى الوزن

en: Contact Number
ar: رقم الاتصال

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: VAT
ar: ضريبة القيمة المضافة

en: Customer Note
ar: ملاحظة العملاء

en: Customer Note:
ar: ملاحظة الزبون:

en: Bill to
ar: فاتورة لـ

en: Ship to
ar: الشحن إلى

en: Invoice no:
ar: فاتورة:

en: Invoice date:
ar: تاريخ الفاتورة :

en: VAT:
ar: ضريبة القيمة المضافة:

en: Customer note:
ar: ملاحظة الزبون:

en: Customer note
ar: ملاحظة الزبون

en: Unit Price
ar: سعر الوحدة

en: Unit price
ar: سعر العنصر

en: Total price
ar: الاجمالي

en: S.no
ar: S. لا

en: S.No
ar: مسلسل

en: Phone no:
ar: رقم الهاتف:

en: Title
ar: عنوان

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Text align
ar: محاذاة النص

en: Text Color
ar: لون الخط

en: Display
ar: عرض

en: Company Logo
ar: شعار الشركة

en: Company Name
ar: اسم الشركة

en: Logo Width
ar: عرض الشعار

en: Logo Height
ar: ارتفاع الشعار

en: Company name font size
ar: حجم الخط اسم الشركة

en: Extra Details
ar: تفاصيل اضافية

en: Extra detail font size
ar: حجم الخط التفاصيل اضافية

en: Header Color
ar: لون الرأس

en: Text
ar: نص

en: Style
ar: قلم المدقة

en: Text color
ar: لون الخط

en: Format
ar: شكل

en: Table head background
ar: خلفية رئيس الجدول

en: Table head text color
ar: لون نص رأس الجدول

en: Table body text color
ar: لون نص جدول الجدول

en: Serial No label
ar: المسلسل لا تسمية

en: Serial no text align
ar: المسلسل لا يوجد نص محاذاة

en: Image label
ar: تسمية الصورة

en: Image text align
ar: محاذاة نص الصورة

en: SKU label
ar: علامة SKU

en: SKU text align
ar: SKU محاذاة النص

en: Product label
ar: ملصق المنتج

en: Product text align
ar: محاذاة نص المنتج

en: Qty label
ar: التسمية الكمية

en: Qty text align
ar: الكمية محاذاة النص

en: Price label
ar: تسمية السعر

en: Price text align
ar: نص محاذاة السعر

en: Tax label
ar: ملصق الضريبة

en: Tax text align
ar: محاذاة نص الضريبة

en: Total weight label
ar: مجموع الوزن التسمية

en: Total weight text align
ar: الوزن الكلي محاذاة النص

en: Total label
ar: مجموع التسمية

en: Total text align
ar: محاذاة النص الكلي

en: Signature type
ar: نوع التوقيع

en: Manual Signature
ar: التوقيع اليدوي

en: Image Signature
ar: توقيع الصورة

en: Align
ar: محاذاة

en: Label
ar: ضع الكلمة المناسبة

en: Note
ar: ملاحظة

en: Displays customer`s VAT number saved in the order details by third-party plugins in this document. Supported meta keys are
ar: يعرض رقم ضريبة القيمة المضافة الخاص بالعميل والمحفوظ في تفاصيل الطلب بواسطة المكونات الإضافية التابعة لجهات خارجية في هذا المستند. مفاتيح التعريف المدعومة هي

en: To add a different meta key
ar: لإضافة مفتاح تعريف مختلف

en: Upgrade to premium
ar: الترقية إلى المميزة

en: Show More
ar: أظهر المزيد

en: Show Less
ar: عرض أقل

en: Checkout Premium
ar: الخروج بريميوم

en: View sample customization demo
ar: عرض نموذج التخصيص التوضيحي

en: Preview sample PDF
ar: معاينة نموذج PDF

en: Order
ar: طلب

en: Order number
ar: رقم الطلب

en: Templates
ar: قوالب

en: Type template name to search
ar: اكتب اسم القالب للبحث

en: Enter a name for your template
ar: اكتب اسم لقالبك

en: Please enter name
ar: من فضلك ادخل الاسم

en: Choose a layout.
ar: تغيير تخطيط الصفحة.

en: All unsaved changes will be lost upon switching to a new layout.
ar: سيتم فقدان كافة التغييرات غير المحفوظة عند التبديل إلى التخطيط الجديد.

en: Save before you proceed.
ar: احفظ قبل الاستمرار.

en: Saving...
ar: جاري الحفظ...

en: Save and activate
ar: حفظ وتنشيط

en: Create new
ar: خلق جديد إبداع جديد

en: My templates
ar: القوالب الخاصة بي

en: This template is not comaptible with QR Code addon plugin
ar: هذا القالب غير قابل للتوافق مع المكون الإضافي QR Code

en: Unlock limitless possibilities of invoice customization with the addon -
ar: أطلق العنان لإمكانيات لا حدود لها لتخصيص الفاتورة باستخدام الملحق -

en: Customizer for WooCommerce PDF Invoices Plugin
ar: أداة تخصيص البرنامج المساعد لفواتير WooCommerce PDF

en: Visual
ar: بصري

en: Code
ar: الشفرة

en: Pro version
ar: النسخة المدفوعة

en: I couldn't understand how to make it work
ar: لم أستطيع فهم طريقة عمله

en: Would you like us to assist you?
ar: هل تريد منا مساعدتك؟

en: Language support issues
ar: قضايا دعم اللغة

en: Plugin settings not available in my language
ar: إعدادات البرنامج المساعد غير متوفرة بلغتي

en: Which language?
ar: اي لغة؟

en: Missing RTL/Unicode language(e.g Chinese, Arabic etc) support for PDF document.
ar: دعم لغة RTL / Unicode المفقودة (مثل الصينية والعربية وغيرها) لمستند PDF.

en: Already tried the free %s WebToffee mPDF addon %s.
ar: جربت بالفعل %s ملحق WebToffee mPDF %s المجاني.

en: I am unable to add customer VAT(or GSTIN or ABN or any other tax id etc)
ar: لا يمكنني إضافة ضريبة القيمة المضافة للعميل (أو GSTIN أو ABN أو أي معرف ضريبي آخر ، إلخ)

en: Unable to add from third party plugin that collects customer VAT(or GSTIN or ABN etc)
ar: تعذرت الإضافة من مكون إضافي تابع لجهة خارجية يجمع ضريبة القيمة المضافة للعميل (أو GSTIN أو ABN ، إلخ)

en: Mention the name of the plugin or meta key if any
ar: اذكر اسم المكون الإضافي أو مفتاح التعريف إن وجد

en: Need a field to add the tax id on checkout page
ar: بحاجة إلى حقل لإضافة معرف الضريبة على صفحة الخروج

en: I found a better plugin
ar: لقد وجدت أضافة افضل

en: Which plugin?
ar: أية اضافة ؟

en: The plugin is great, but I need specific feature that you don't support
ar: المكوِّن الإضافي رائع ، لكني أحتاج إلى ميزة معينة لا تدعمها

en: Could you tell us more about that feature?
ar: هل يمكنك إخبارنا بالمزيد عن هذه الميزة؟

en: The plugin didn't work as expected
ar: المكوّن الإضافي لا يعمل كما هو متوقع

en: What did you expect?
ar: ماذا توقعت؟

en: Other
ar: آخر

en: Could you tell us a bit more?
ar: هل يمكنك إخبارنا بالمزيد؟

en: If you have a moment, please let us know why you are deactivating:
ar: إذا لديك لحظة، اسمح لنا بأن نعرف لماذا تريد إلغاء التنشيط:

en: We do not collect any personal data when you submit this form. It's your feedback that we value.
ar: نحن لا نجمع أي بيانات شخصية عند إرسال هذا النموذج. نحن نقدر ملاحظاتك.

en: Privacy Policy
ar: سياسة الخصوصية

en: Delete all the settings made by this plugin
ar: احذف كافة الإعدادات التي تم إجراؤها بواسطة هذا البرنامج المساعد

en: Go to support
ar: دعم RTL

en: Submit & Deactivate
ar: الإرسال وإلغاء التفعيل

en: I rather wouldn't say
ar: افضل عدم القول

en: Please enter a message
ar: الرجاء إدخال رسالة

en: We need your email address to contact you back.
ar: نحن بحاجة إلى عنوان بريدك الإلكتروني للتواصل معك.

en: Sending...
ar: ارسال.....

en: Unable to submit. Please try again later.
ar: لا يمكن إرسال المقالة. الرجاء المحاولة مرة أخرى لاحقا.

en: Thank you for your valuable suggestion.
ar: شكرا لك على اقتراحك القيم.

en: Looking for a feature we don't have?
ar: هل تبحث عن ميزة لا نملكها؟

en: Request it here
ar: اطلبها هنا

en: Missing a feature?
ar: هل تفتقد ميزة ما؟

en: Drop a message to let us know!
ar: أرسل رسالة لإعلامنا بذلك!

en: What would you like to add as a new feature?
ar: ما الذي ترغب في إضافته كميزة جديدة؟

en: More the details you share, the better.
ar: كلما زادت التفاصيل التي تشاركها، كان ذلك أفضل.

en: I would like...
ar: أود...

en: Webtoffee can contact me about this feedback
ar: يمكن لـ Webtoffee الاتصال بي بخصوص هذه الملاحظات

en: Enter your email address.
ar: ادخل بريدك الإلكتروني.

en: Enter email address
ar: أدخل البريد الالكتروني

en: Send feature request
ar: إرسال طلب ميزة

en: Please enter your message.
ar: الرجاء إدخال رسالتك.

en: Documents
ar: المستندات

en: General
ar: جنرال لواء

en: Help Guide
ar: دليل المساعدة

en: Free vs Premium
ar: مجاني مقابل بريميوم

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes and Shipping Labels
ar: فواتير WooCommerce PDF وقسائم التعبئة وإشعارات التسليم وملصقات الشحن

en: Click to append with existing data
ar: انقر لإلحاق البيانات الموجودة

en: Hello there! Let’s begin with the basics
ar: أهلاً بك! لنبدأ بالأساسيات

en: Step 1
ar: الخطوة الاولى

en: Step 2
ar: الخطوة الثانية

en: Step 3
ar: الخطوة الثالثة

en: Add shop details
ar: أضف تفاصيل المتجر

en: Shop name
ar: اسم المتجر

en: Address line 1
ar: سطر العنوان 1

en: Address line 2
ar: سطر العنوان 2

en: City
ar: المدينة

en: Country/State
ar: البلد/المحافظة

en: Select country
ar: اختر البلاد

en: Postal code
ar: الرمز البريدي

en: Phone number
ar: رقم الهاتف

en: Tax ID
ar: الرقم الضريبي

en: Upload logo
ar: ارفع صورة شعار

en: Recommended size is 150x50px.
ar: الحجم الموصى به هو 150 × 50 بكسل.

en: Next
ar: التالى

en: Skip invoice setup
ar: تخطي إعداد الفاتورة

en: Choose emails for invoice attachment
ar: اختر رسائل البريد الإلكتروني لإرفاق الفاتورة

en: Choose the order emails to which you'd like to attach invoices for your customers
ar: اختر رسائل البريد الإلكتروني الخاصة بالطلب والتي ترغب في إرفاق فواتير لعملائك بها

en: Back
ar: رجوع

en: Create your unique invoice numbering system
ar: قم بإنشاء نظام ترقيم الفاتورة الفريد الخاص بك

en: Complete the invoice number format to suit your requirements
ar: أكمل تنسيق رقم الفاتورة ليناسب متطلباتك

en: Prefix
ar: اختصار

en: Choose date
ar: اختر موعدا

en: Custom number
ar: رقم مخصص

en: Suffix
ar: لاحقة

en: What should be the starting number for your invoices?
ar: ما هو رقم البداية لفواتيرك؟

en: What length would you prefer for your invoice number
ar: ما الطول الذي تفضله لرقم فاتورتك

en: PREVIEW
ar: معاينة

en: If the order number is
ar: إذا كان رقم الطلب هو

en: the %s number would be
ar: سيكون الرقم %s

en: Your next %s number would be
ar: سيكون رقمك الـ %s التالي هو

en: Finish setup
ar: إنهاء الإعداد

en: Add date to invoice number
ar: إضافة التاريخ إلى رقم الفاتورة

en: Date format strings
ar: سلاسل تنسيق التاريخ

en: Output
ar: الناتج

en: Invoice setup successfully
ar: تم إعداد الفاتورة بنجاح

en: Add new
ar: إضافة جديد

en: You can add custom/predefined order meta using its key
ar: يمكنك إضافة تعريف طلب مخصص / محدد مسبقًا باستخدام مفتاحه

en: Field Name
ar: اسم الحقل

en: Meta Key
ar: مفتاح ميتا

en: To add more than one custom order meta,
ar: لإضافة أكثر من تعريف طلب مخصص ،

en: upgrade to premium version
ar: الترقية إلى الإصدار المتميز

en: Order Meta
ar: إضافة حقل Meta Order الموجود

en: Add/Edit Order Meta Field
ar: إضافة / تحرير حقل تعريف الطلب

en: Upload your image
ar: ارفع الصورة الخاصة بك

en: Reset
ar: إعادة تعيين

en: Document
ar: مستند

en: Action
ar: الإجراء

en: Invoice number format
ar: تنسيق رقم الفاتورة

en: What length would you prefer for your invoice
ar: ما الطول الذي تفضله لفاتورتك

en: Use order date as input instead.
ar: تاريخ طلب المستخدم كإدخال بدلاً من ذلك.

en: Add date to credit note number
ar: إضافة تاريخ إلى رقم مذكرة الائتمان

en: Creditnote number format
ar: تنسيق رقم مذكرة الائتمان

en: What should be the starting number for your credit notes?
ar: ما هو رقم البداية لإشعارات الائتمان الخاصة بك؟

en: What length would you prefer for your credit note
ar: ما الطول الذي تفضله لمذكرة الائتمان الخاصة بك

en: Add date to proforma invoice number
ar: أضف التاريخ إلى رقم الفاتورة الأولية

en: Proforma invoice number format
ar: تنسيق رقم الفاتورة الأولية

en: What should be the starting number for your proforma invoices?
ar: ما هو رقم البداية لفواتيرك الأولية؟

en: What length would you prefer for your proforma invoice
ar: ما الطول الذي تفضله لفاتورتك الأولية

en: Removing year [Y] from the prefix will disable the annual reset functionality
ar: ستؤدي إزالة السنة [Y] من البادئة إلى تعطيل وظيفة إعادة التعيين السنوية

en: Switching to order number will disable the annual reset functionality
ar: سيؤدي التبديل إلى رقم الطلب إلى تعطيل وظيفة إعادة التعيين السنوية

en: Removing year [Y] from the suffix will disable the annual reset functionality
ar: ستؤدي إزالة السنة [Y] من اللاحقة إلى تعطيل وظيفة إعادة التعيين السنوية

en: The latest specified starting number will be used after reset
ar: سيتم استخدام أحدث رقم بداية محدد بعد إعادة التعيين

en: Developed by
ar: طورت بواسطة

en: Reset successfully
ar: تمت إعادة الضبط بنجاح

en: Debug
ar: تصحيح الخطأ

en: Caution: Settings here are only for advanced users.
ar: تحذير: الإعدادات هنا فقط للمستخدمين المتقدمين.

en: Export settings (JSON)
ar: تصدير الإعدادات (JSON)

en: Export
ar: تصدير

en: Import settings (JSON)
ar: استيراد الإعدادات (JSON)

en: Import
ar: استيراد

en: Please select json file
ar: الرجاء تحديد ملف json

en: Last imported on:
ar: تم آخر استيراد في:

en: Importing the file will delete all the settings and replace with data from chosen file
ar: سيؤدي استيراد الملف إلى حذف جميع الإعدادات واستبدالها بالبيانات من الملف المختار

en: Combine with the existing templates
ar: تتحد مع القوالب الموجودة

en: Replace the existing templates
ar: استبدال القوالب الموجودة

en: To proceed with the import, please type %1$s in the field below
ar: لمتابعة عملية الاستيراد، يرجى كتابة %1$s في الحقل أدناه

en: Reset all settings to default
ar: إعادة ضبط جميع الإعدادات إلى الوضع الافتراضي

en: Last updated on:
ar: آخر تحديث بتاريخ:

en: Reset will delete all the settings, saved templates and reset to the default settings
ar: ستؤدي إعادة الضبط إلى حذف جميع الإعدادات والقوالب المحفوظة وإعادة التعيين إلى الإعدادات الافتراضية

en: Do not reset the templates
ar: لا تقم بإعادة تعيين القوالب

en: To proceed with the reset, please type %1$s in the field below
ar: لمتابعة إعادة التعيين، يرجى كتابة %1$s في الحقل أدناه

en: Filters
ar: الفلاتر

en: Some useful `filters` to extend plugin's functionality
ar: بعض "عوامل التصفية" المفيدة لتوسيع وظائف المكون الإضافي

en: search filter
ar: تصفية البحث

en: Example Code
ar: أمثلة على الأكواد

en: Copy Code
ar: نسخ الكود

en: Update Settings
ar: تحديث الاعدادات

en: System Configuration
ar: أعدادات النظام

en: Copy
ar: نسخ

en: Copied
ar: تم النسخ

en: 5.6 or higher recommended
ar: يوصى باستخدام 5.6 أو أعلى

en: Recommended, will use fallback functions
ar: موصى به ، سوف يستخدم وظائف احتياطية

en: Required if you have images in your documents
ar: مطلوب إذا كان لديك صور في المستندات الخاصة بك

en: Better with transparent PNG images
ar: أفضل مع صور PNG الشفافة

en: Recommended for better performances
ar: موصى به لأداء أفضل

en: To compress PDF documents
ar: لضغط مستندات PDF

en: Recommended to compress PDF documents
ar: يوصى بضغط مستندات PDF

en: For better performances
ar: لأداء أفضل

en: Recommended 128MB or more
ar: موصى به 128 ميغا بايت أو أكثر

en: Allow remote stylesheets and images
ar: السماح بأوراق الأنماط والصور البعيدة

en: allow_url_fopen disabled
ar: allow_url_fopen معطل

en: Required
ar: مطلوب

en: Present
ar: حاضر

en: Upgrade To Premium
ar: الترقية إلى المميزة

en: Invoices, Packing Slips and Credit Notes Module
ar: الفواتير وقسائم التعبئة ووحدة ملاحظات الائتمان

en: Shipping labels, Dispatch labels and Delivery Notes Module
ar: ملصقات الشحن ، ملصقات الإرسال ووحدة ملاحظات التسليم

en: Picklists Add-on
ar: الوظيفة الإضافية لقوائم الاختيار

en: Address Label Add-on
ar: إضافة تسمية العنوان

en: Proforma Invoices Add-on
ar: إضافة الفواتير الأولية

en: Free version
ar: النسخة المجانية

en: Premium version
ar: نسخة مميزة

en: You are using free version of %1$s. %2$s Checkout premium here %3$s.
ar: أنت تستخدم نسخة مجانية من %1$s. %2$s Checkout Premium هنا %3$s.

en: Get Add-on
ar: احصل على الوظيفة الإضافية

en: Pick list
ar: قائمة الانتقاء

en: Address label
ar: تسمية عنوان

en: My account - Order lists page
ar: حسابي - صفحة قوائم الطلبات

en: My account - Order details page
ar: حسابي - صفحة تفاصيل الطلب

en: Order email
ar: طلب البريد الإلكتروني

en: Features
ar: المميزات

en: Free
ar: مجاني

en: Premium
ar: علاوة

en: 30 Day Money Back Guarantee
ar: ضمان استرداد الأموال لمدة 30 يومًا

en: Fast and Superior Support
ar: دعم سريع وفائق

en: The company name and the address details from this section will be used as the sender address in the invoice and other related documents.
ar: سيتم استخدام اسم الشركة وتفاصيل العنوان من هذا القسم كعنوان المرسل في الفاتورة والمستندات الأخرى ذات الصلة.

en: Load from WooCommerce
ar: تحميل من WooCommerce

en: Company details
ar: تفاصيل الشركة

en: Name
ar: اسم

en: To include the keyed in name to the Invoice, ensure to select
ar: لتضمين الاسم الذي تم إدخاله في الفاتورة ، تأكد من التحديد

en: Company name
ar: اسم الشركة

en: from
ar: من

en: Invoice > Customize > Company Logo / Name
ar: فاتورة> تخصيص> شعار / اسم الشركة

en: Logo
ar: الشعار

en: To include the uploaded image as logo to the invoice, ensure to select Company logo from
ar: لتضمين الصورة التي تم تحميلها كشعار للفاتورة ، تأكد من تحديد شعار الشركة من

en: Recommended size is 150×50px
ar: الحجم الموصى به هو 150 × 50 بكسل

en: Company Tax ID
ar: اسم الشركة

en: Specify your company tax ID. For e.g., you may enter as VAT: GB123456789, GSTIN:0948745 or ABN:51 824 753 556
ar: حدد معرّف الضريبة لشركتك. على سبيل المثال يمكنك إدخال ضريبة القيمة المضافة: GB123456789 أو GSTIN: 0948745 أو ABN: 51824753556

en: Footer
ar: تذييل

en: Address details
ar: تفاصيل العنوان

en: Department/Business unit/Sender name
ar: القسم / وحدة الأعمال / اسم المرسل

en: Choose a country&hellip;
ar: اختر دولة & hellip؛

en: Contact number
ar: رقم الاتصال

en: Advanced options
ar: خيارات متقدمة

en: Display state name
ar: عرض اسم المحافظة

en: Enable to show state name in addresses
ar: تمكين لإظهار اسم الدولة في العناوين

en: Display currency code
ar: عرض رمز العملة

en: Enable to show currency code instead of currency symbol
ar: تمكين إظهار رمز العملة بدلاً من رمز العملة

en: Preview before printing
ar: معاينة قبل الطباعة

en: Preview documents before printing
ar: معاينة المستندات قبل الطباعة

en: Enable RTL support
ar: تمكين دعم اللغة العربية

en: RTL support for documents
ar: دعم RTL للمستندات

en: For better RTL integration in PDF documents, please use our
ar: لتحسين تكامل RTL في مستندات PDF ، يرجى استخدام

en: mPDF add-on
ar: إضافة mPDF

en: PDF library
ar: مكتبة PDF

en: Enable additional currency font support
ar: تمكين دعم خط العملة الإضافي

en: Enable to use additional font library to support the currency symbol in pdf
ar: تمكين استخدام مكتبة الخطوط الإضافية لدعم رمز العملة في ملف pdf

en: Enable a common print button for
ar: تمكين زر الطباعة المشترك ل

en: orders listing page
ar: صفحة قائمة الطلبات

en: All document types
ar: جميع أنواع المستندات

en: Enable dedicated print buttons for
ar: تمكين أزرار الطباعة المخصصة لـ

en: Print button access for
ar: الوصول إلى زر الطباعة ل

en: Logged in users
ar: الأعضاء المسجلين دخولهم

en: Users will be redirected to login page if not logged in
ar: سيتم إعادة توجيه المستخدمين إلى صفحة تسجيل الدخول إذا لم يقوموا بتسجيل الدخول

en: Secure
ar: استخدم كلمة مرور آمنة

en: All users
ar: كل المستخدمين

en: Users who haven`t logged will also be allowed to print
ar: سيتم أيضًا السماح للمستخدمين الذين لم يقوموا بالتسجيل بالطباعة

en: File path
ar: مسار الملف

en: Automatic cleanup
ar: التنظيف التلقائي

en: Yes
ar: نعم فعلا

en: No
ar: لا

en: Interval
ar: فاصل زمني

en: In minutes. Eg: 1440 for 1 day. Minimum value is 1440
ar: في دقائق. على سبيل المثال: 1440 ليوم واحد. الحد الأدنى للقيمة هو 1440

en: Help Links
ar: روابط المساعدة

en: System Info
ar: معلومات النظام

en: Refer to our documentation to setup and get started
ar: الرجوع إلى وثائقنا للتعيين والبدء

en: Help and Support
ar: المساعدة و الدعم

en: We would love to help you on any queries or issues.
ar: نود مساعدتك في أي استفسارات أو مشاكل.

en: Contact Us
ar: اتصل بنا

en: Premium extensions
ar: ملحقات متميزة

en: Automatically generate professional WooCommerce order-related documents for all your orders
ar: قم تلقائيًا بإنشاء مستندات احترافية متعلقة بطلب WooCommerce لجميع طلباتك

en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips and Credit Notes plugin
ar: فواتير WooCommerce PDF ، قسائم التعبئة ومكوِّن ملاحظات الائتمان

en: Auto-generate invoices, packing slips, and credit notes
ar: إنشاء تلقائي للفواتير وإيصالات التعبئة والإشعارات الدائنة

en: Show payment link on invoice
ar: إظهار ارتباط الدفع في الفاتورة

en: Add ‘Pay Later’ option at checkout
ar: أضف خيار "الدفع لاحقًا" عند الدفع

en: Attach documents to selected order status emails
ar: إرفاق المستندات إلى رسائل البريد الإلكتروني المحددة لحالة الطلب

en: Enable customers to print invoices & packing slips
ar: تمكين العملاء من طباعة الفواتير وإيصالات التعبئة

en: Customize document layout & properties
ar: تخصيص تخطيط الوثيقة وخصائصها

en: Show product variation data
ar: إظهار بيانات تنوع المنتج

en: Add custom data to documents
ar: أضف بيانات مخصصة إلى المستندات

en: Multiple display options for bundle products
ar: خيارات عرض متعددة لمنتجات الحزمة

en: Group products by ‘Category’
ar: تجميع المنتجات حسب "الفئة"

en: Verified compatibility with major plugins
ar: التوافق الذي تم التحقق منه مع المكونات الإضافية الرئيسية

en: Multilingual support
ar: دعم متعدد اللغات

en: WooCommerce Shipping labels, Dispatch labels and Delivery Notes plugin
ar: ملصقات الشحن WooCommerce وملصقات الإرسال والمكوِّن الإضافي لملاحظات التسليم

en: Create delivery notes, shipping & dispatch labels
ar: إنشاء ملاحظات التسليم وملصقات الشحن والإرسال

en: Enable customers to print the documents from order emails
ar: تمكين العملاء من طباعة المستندات من رسائل البريد الإلكتروني الخاصة بالطلب

en: Customize shipping label size
ar: تخصيص حجم ملصق الشحن

en: Add multiple shipping labels on one page
ar: أضف ملصقات شحن متعددة في صفحة واحدة

en: Add extra product & order data fields
ar: إضافة حقول بيانات المنتج والطلب إضافية

en: Pre-built layouts & customizable templates
ar: تخطيطات مسبقة الصنع وقوالب قابلة للتخصيص

en: Sort products based on Name or SKU
ar: فرز المنتجات على أساس الاسم أو SKU

en: WooCommerce Picklists plugin
ar: البرنامج المساعد WooCommerce Picklists

en: Bulk print picklists from the admin order page
ar: قوائم اختيار الطباعة المجمعة من صفحة طلب المسؤول

en: Automatically email picklists based on order status
ar: قوائم الاختيار بالبريد الإلكتروني تلقائيًا بناءً على حالة الطلب

en: Create or customize picklist templates
ar: إنشاء أو تخصيص قوالب قائمة الاختيار

en: Group products in picklist by order/category
ar: قم بتجميع المنتجات في قائمة الاختيار حسب الطلب / الفئة

en: Add product meta fields & attributes
ar: أضف سمات وحقول وصفية للمنتج

en: Exclude virtual products from picklists
ar: استبعاد المنتجات الافتراضية من قوائم الاختيار

en: WooCommerce Address Labels plugin
ar: البرنامج المساعد WooCommerce Address Labels

en: Generate ‘Shipping Address’, ‘Billing Address’, ‘From Address’, and ‘Return Address’ labels
ar: إنشاء تسميات "عنوان الشحن"، و"عنوان الفواتير"، و"من العنوان"، و"عنوان الإرجاع"

en: Customize label sizes
ar: تخصيص أحجام الملصقات

en: Bulk print address labels
ar: تسميات عناوين الطباعة بالجملة

en: Offers built-in label templates
ar: يقدم قوالب التسمية المضمنة

en: Change address label layout
ar: تغيير تخطيط تسمية العنوان

en: WooCommerce Proforma Invoices
ar: الفواتير الأولية لـ WooCommerce

en: Create proforma invoices automatically
ar: إنشاء فواتير أولية تلقائيًا

en: Pre-built proforma invoice layouts
ar: تخطيطات الفاتورة الأولية المبنية مسبقًا

en: Easy invoice layout customization
ar: التخصيص السهل لتخطيط الفاتورة

en: Attach proforma invoice PDF to order emails
ar: إرفاق الفاتورة الأولية بتنسيق PDF لطلب رسائل البريد الإلكتروني

en: Allow customers to print invoices
ar: السماح للعملاء بطباعة الفواتير

en: Set custom proforma invoice number
ar: تعيين رقم الفاتورة الأولية المخصصة

en: Add additional product & order data fields
ar: إضافة حقول بيانات المنتج والطلب إضافية

en: Attach special notes with proforma invoices
ar: إرفاق ملاحظات خاصة بالفواتير الأولية

en: Attach transport & sales terms
ar: إرفاق شروط النقل والمبيعات

en: Customizer for WooCommerce PDF Invoices
ar: أداة تخصيص فواتير WooCommerce PDF

en: Drag-and-drop easy customization
ar: تخصيص سهل بالسحب والإفلات

en: Advanced visual and code editor
ar: محرر مرئي ورمزي متقدم

en: Customize individual elements using block editors
ar: تخصيص العناصر الفردية باستخدام محررات الكتلة

en: View live preview of customization
ar: عرض المعاينة المباشرة للتخصيص

en: Change color, text, background, border & more
ar: تغيير اللون والنص والخلفية والحدود والمزيد

en: QR Code Addon for WooCommerce PDF Invoices
ar: ملحق رمز الاستجابة السريعة لفواتير WooCommerce PDF

en: Assign QR codes to all generated invoices
ar: قم بتعيين رموز QR لجميع الفواتير المُنشأة

en: Create QR code that reads order or invoice number
ar: قم بإنشاء رمز الاستجابة السريعة الذي يقرأ الطلب أو رقم الفاتورة

en: Add custom data to invoices
ar: إضافة البيانات المخصصة إلى الفواتير

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slip & Credit Note (Premium)
ar: متوافق مع فاتورة WooCommerce PDF وقسيمة التعبئة وإشعار الائتمان (Premium)

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes, and Shipping Labels (Free)
ar: متوافق مع فواتير WooCommerce PDF وقسائم التعبئة وملاحظات التسليم وملصقات الشحن (مجانًا)

en: Remote Print add-on for WooCommerce PDF Invoices - PrintNode
ar: الوظيفة الإضافية للطباعة عن بعد لفواتير WooCommerce PDF - PrintNode

en: Offers cloud printing of invoice PDFs using PrintNode
ar: يقدم الطباعة السحابية لملفات PDF الخاصة بالفواتير باستخدام PrintNode

en: Print PDF invoices for WooCommerce
ar: طباعة فواتير PDF لـ WooCommerce

en: Lightning-fast printing
ar: طباعة بسرعة البرق

en: Supports automatic & manual printing
ar: يدعم الطباعة الأوتوماتيكية واليدوية

en: Support for serial and USB scales
ar: دعم المقاييس التسلسلية وUSB

en: Ensure security with base64 & URI printing
ar: ضمان الأمان باستخدام طباعة base64 وURI

en: Cross-platform compatibility
ar: التوافق عبر الأنظمة الأساسية

en: WebToffee WooCommerce Request A Quote
ar: WebToffee WooCommerce طلب عرض أسعار

en: Add quote button to the product & shop pages
ar: إضافة زر عرض الأسعار إلى صفحات المنتج والمتجر

en: Enable quotation request for selected products
ar: تفعيل طلب عرض الأسعار للمنتجات المحددة

en: Automatically send quotes to users
ar: إرسال عروض الأسعار تلقائيًا إلى المستخدمين

en: Disable guest users from asking for quote
ar: تعطيل المستخدمين الضيوف من طلب عرض الأسعار

en: Hide prices and ‘add to cart’ button
ar: إخفاء الأسعار وزر "أضف إلى سلة التسوق"

en: Automatic email alerts for admin & users
ar: تنبيهات البريد الإلكتروني التلقائية للمسؤول والمستخدمين

en: Easy button and form customization
ar: زر سهل وتخصيص النموذج

en: Set quote expiry period
ar: تحديد فترة انتهاء الاقتباس

en: Limit spams with reCAPTCHA
ar: الحد من الرسائل غير المرغوب فيها باستخدام reCAPTCHA

en: Sequential Order Number for WooCommerce
ar: رقم الطلب التسلسلي لـ WooCommerce

en: Auto reset sequence per month/year etc
ar: تسلسل إعادة الضبط التلقائي لكل شهر/سنة وما إلى ذلك

en: Add a custom suffix for order numbers
ar: أضف لاحقة مخصصة لأرقام الطلب

en: Date suffix in order numbers
ar: لاحقة التاريخ في أرقام الطلب

en: Custom sequence for free orders
ar: تسلسل مخصص للطلبات المجانية

en: Increment sequence in custom series
ar: زيادة التسلسل في سلسلة مخصصة

en: More order number templates
ar: المزيد من قوالب أرقام الطلب

en: Data Import & Export
ar: استيراد وتصدير البيانات

en: The best-in-the-class import, export, and migration solutions for your WooCommerce data
ar: أفضل حلول الاستيراد والتصدير والترحيل لبيانات WooCommerce الخاصة بك

en: Import Export Suite for WooCommerce
ar: استيراد مجموعة التصدير لـ WooCommerce

en: Import/export Products, Orders, Subscriptions, Coupons, Customers, WordPress Users, Categories & Tags, Reviews
ar: استيراد/تصدير المنتجات، الطلبات، الاشتراكات، الكوبونات، العملاء، مستخدمي WordPress، الفئات والعلامات، المراجعات

en: Supports Excel, XML, CSV, and TSV file formats
ar: يدعم تنسيقات ملفات Excel وXML وCSV وTSV

en: Schedule automated import & export
ar: جدولة الاستيراد والتصدير الآلي

en: Import from URL, Google Sheets, FTP/SFTP
ar: استيراد من URL، جداول بيانات Google، FTP/SFTP

en: Export to FTP/SFTP
ar: تصدير إلى FTP/SFTP

en: Import & export custom fields and values
ar: استيراد وتصدير الحقول والقيم المخصصة

en: Advanced filters and customizations for import & export
ar: مرشحات وتخصيصات متقدمة للاستيراد والتصدير

en: Add and update data while importing
ar: إضافة وتحديث البيانات أثناء الاستيراد

en: Maintains action history and debug logs
ar: يحافظ على سجل الإجراءات وسجلات التصحيح

en: Compatible with major 3rd-party plugins
ar: متوافق مع المكونات الإضافية الرئيسية لجهات خارجية

en: Product Import Export Plugin For WooCommerce
ar: البرنامج المساعد لاستيراد وتصدير المنتج لـ WooCommerce

en: Schedule automated import and export
ar: جدولة الاستيراد والتصدير الآلي

en: Support for multiple product types
ar: دعم لأنواع المنتجات المتعددة

en: Export product images in a separate zip file
ar: تصدير صور المنتج في ملف مضغوط منفصل

en: Advanced filters and customizations for import and export
ar: مرشحات وتخصيصات متقدمة للاستيراد والتصدير

en: Order, Coupon, Subscription Export Import for WooCommerce
ar: طلب ، قسيمة ، استيراد تصدير الاشتراك لـ WooCommerce

en: Email customers on order status change
ar: إرسال بريد إلكتروني إلى العملاء بشأن تغيير حالة الطلب

en: Create users on order import
ar: إنشاء مستخدمين عند استيراد الطلب

en: Filter export by products, order status, email, date, etc
ar: تصفية التصدير حسب المنتجات وحالة الطلب والبريد الإلكتروني والتاريخ وما إلى ذلك

en: Add & update data while importing
ar: إضافة وتحديث البيانات أثناء الاستيراد

en: WordPress Users & WooCommerce Customers Import Export
ar: مستخدمي WordPress وعملاء WooCommerce يستوردون التصدير

en: Customize and send emails to new users on import
ar: تخصيص وإرسال رسائل البريد الإلكتروني للمستخدمين الجدد عند الاستيراد

en: Retain user passwords on import/export
ar: الاحتفاظ بكلمات مرور المستخدم عند الاستيراد/التصدير

en: Export and import custom fields and third-party plugin fields
ar: تصدير واستيراد الحقول المخصصة وحقول المكونات الإضافية لجهة خارجية

en: Filter by user role, email, date, etc
ar: التصفية حسب دور المستخدم والبريد الإلكتروني والتاريخ وما إلى ذلك

en: WebToffee WooCommerce Product Feed & Sync Manager
ar: WebToffee WooCommerce مدير موجز المنتجات والمزامنة

en: Generate WooCommerce product feeds for Google Shopping, Facebook Shop, and Instagram Shop
ar: قم بإنشاء خلاصات منتجات WooCommerce لـ Google Shopping وFacebook Shop وInstagram Shop

en: Sync WooCommerce products to Facebook catalog
ar: مزامنة منتجات WooCommerce مع كتالوج Facebook

en: Additional feed intervals (30 minutes, 6 hours, 12 hours)
ar: فترات تغذية إضافية (30 دقيقة، 6 ساعات، 12 ساعة)

en: Support for additional fields that can be added to the feed
ar: دعم الحقول الإضافية التي يمكن إضافتها إلى الخلاصة

en: WPML multilingual and multicurrency support
ar: دعم WPML متعدد اللغات والعملات

en: Google local product inventory feed
ar: خلاصة مستودع المنتجات المحلية من Google

en: Exclude specific products
ar: استبعاد منتجات محددة

en: Include or exclude specific categories
ar: تضمين أو استبعاد فئات محددة

en: Exclude out-of-stock products
ar: استبعاد المنتجات غير المتوفرة في المخزون

en: Filter products based on product type
ar: تصفية المنتجات على أساس نوع المنتج

en: Map categories on product level
ar: فئات الخريطة على مستوى المنتج

en: E-commerce Promotions
ar: الترويج للتجارة الإلكترونية

en: Create and run successful promotional campaigns with the best tools for WooCommerce
ar: قم بإنشاء وتشغيل حملات ترويجية ناجحة باستخدام أفضل الأدوات لـ WooCommerce

en: WebToffee WooCommerce Gift Cards
ar: بطاقات هدايا WebToffee WooCommerce

en: Create unlimited gift cards
ar: إنشاء بطاقات هدايا غير محدودة

en: Email gift cards to customers
ar: إرسال بطاقات الهدايا للعملاء عبر البريد الإلكتروني

en: Provide refunds to store credit
ar: تقديم المبالغ المستردة لتخزين الائتمان

en: 20+ predefined gift card templates
ar: أكثر من 20 قالبًا لبطاقات الهدايا محددة مسبقًا

en: Category wise template listing
ar: قائمة قالب الفئة الحكيمة

en: Add custom templates for gift cards
ar: إضافة قوالب مخصصة لبطاقات الهدايا

en: Generate gift cards based on order status
ar: إنشاء بطاقات هدايا بناءً على حالة الطلب

en: Manage user credit balance
ar: إدارة الرصيد الائتماني للمستخدم

en: Fixed and custom gift card amounts
ar: مبالغ بطاقات الهدايا الثابتة والمخصصة

en: Add usage restrictions for gift cards
ar: إضافة قيود الاستخدام لبطاقات الهدايا

en: Frequently Bought Together for WooCommerce
ar: كثيرًا ما يتم شراؤها معًا من أجل WooCommerce

en: Automatically generate suggestions based on order history
ar: إنشاء اقتراحات تلقائيًا بناءً على سجل الطلبات

en: Display recommended products on the product pages
ar: عرض المنتجات الموصى بها على صفحات المنتج

en: Quick setup page to add & edit recommendations
ar: صفحة الإعداد السريع لإضافة التوصيات وتعديلها

en: Multiple product recommendation layouts
ar: تخطيطات متعددة لتوصيات المنتجات

en: Set up discounts on the recommended product bundle
ar: قم بإعداد الخصومات على حزمة المنتجات الموصى بها

en: Manually create a bought-together list
ar: إنشاء قائمة تم شراؤها معًا يدويًا

en: Use upsells, cross-sells, & related products as frequently bought products
ar: استخدم عمليات البيع الإضافية والبيع المتبادل والمنتجات ذات الصلة كمنتجات يتم شراؤها بشكل متكرر

en: Customize the title, button, and label texts
ar: تخصيص العنوان والزر ونصوص التسمية

en: Customize the display of the recommended products
ar: تخصيص عرض المنتجات الموصى بها

en: Smart Coupons for WooCommerce
ar: القسائم الذكية لـ WooCommerce

en: Advanced BOGO Coupons
ar: كوبونات BOGO المتقدمة

en: Offer store credits
ar: تقديم اعتمادات المتجر

en: Create attractive gift cards
ar: إنشاء بطاقات هدايا جذابة

en: Give away product coupons
ar: التخلي عن كوبونات المنتج

en: Coupons based on past purchases
ar: كوبونات على أساس المشتريات الماضية

en: Restrict coupons by country
ar: تقييد القسائم حسب البلد

en: Create and offer sign-up discount coupons
ar: إنشاء وتقديم كوبونات خصم الاشتراك

en: Cart abandonment coupons
ar: كوبونات التخلي عن سلة التسوق

en: Customizable countdown sales banner
ar: لافتة مبيعات العد التنازلي قابلة للتخصيص

en: Bulk generate coupons
ar: كوبونات توليد السائبة

en: Import and export coupons
ar: كوبونات الاستيراد والتصدير

en: Coupon embeds
ar: تضمين القسيمة

en: Allow coupon combinations
ar: السماح بمجموعات القسيمة

en: URL Coupons for WooCommerce
ar: كوبونات URL لـ WooCommerce

en: Generate custom coupon URLs
ar: قم بإنشاء عناوين URL الخاصة بالقسائم المخصصة

en: Set up a redirect page
ar: قم بإعداد صفحة إعادة التوجيه

en: Automatically add products
ar: إضافة المنتجات تلقائيا

en: Create QR code coupons
ar: إنشاء كوبونات رمز الاستجابة السريعة

en: Payment & subscription
ar: الدفع والاشتراك

en: The most popular payment gateways and subscription solutions to scale your business
ar: بوابات الدفع وحلول الاشتراك الأكثر شيوعًا لتوسيع نطاق أعمالك

en: WooCommerce Stripe Payment Gateway
ar: بوابة الدفع WooCommerce Stripe

en: Add 20+ payment methods
ar: إضافة أكثر من 20 طريقة دفع

en: Activates Stripe checkout
ar: ينشط الخروج الشريط

en: Secured payments with SCA and 3D secure
ar: المدفوعات المضمونة مع SCA وآمنة ثلاثية الأبعاد

en: Supports recurring payments
ar: يدعم المدفوعات المتكررة

en: Compatible with WPML
ar: متوافق مع WPML

en: Log all Stripe transactions
ar: تسجيل كافة المعاملات الشريطية

en: Monitor payments using Stripe dashboard
ar: مراقبة المدفوعات باستخدام لوحة القيادة Stripe

en: PayPal Express Checkout Payment Gateway for WooCommerce
ar: PayPal Express Checkout Payment Gateway لـ WooCommerce

en: Adds PayPal Smart Button Checkout option
ar: يضيف خيار الدفع باستخدام زر PayPal الذكي

en: Accepts payment using multiple Alternative Payment Methods (APM)
ar: يقبل الدفع باستخدام طرق الدفع البديلة المتعددة (APM)

en: Adds Express PayPal Checkout Option on the product page and Mini-cart for faster checkout
ar: يضيف خيار Express PayPal Checkout على صفحة المنتج والعربة الصغيرة لإجراء عملية دفع أسرع

en: Capture the authorized payment later
ar: احصل على الدفعة المعتمدة لاحقًا

en: Partial and Full Refund of the order amount
ar: استرداد جزئي وكامل لمبلغ الطلب

en: Lots of customization options like button style, position, etc
ar: الكثير من خيارات التخصيص مثل نمط الزر وموضعه وما إلى ذلك

en: Option to enable in-context checkout
ar: خيار لتمكين الخروج في السياق

en: Supports WooCommerce Subscriptions for Express buttons
ar: يدعم اشتراكات WooCommerce لأزرار Express

en: Allows guest checkout
ar: يسمح الخروج الضيف

en: Option to set up a specific PayPal locale
ar: خيار لإعداد لغة PayPal محددة

en: Shortcode support for the Paypal Express button
ar: دعم الرمز القصير لزر Paypal Express

en: Timely compatibility updates and bug fixes
ar: تحديثات التوافق في الوقت المناسب وإصلاحات الأخطاء

en: Subscriptions for WooCommerce
ar: اشتراكات للتنظيف

en: Create simple & variable subscriptions
ar: إنشاء اشتراكات بسيطة ومتغيرة

en: Synchronize subscription renewal
ar: مزامنة تجديد الاشتراك

en: Pro-rate charges till first renewal
ar: رسوم تناسبية حتى التجديد الأول

en: Set free trial and sign-up fee
ar: قم بتعيين النسخة التجريبية المجانية ورسوم الاشتراك

en: Send automated emails notifications
ar: إرسال إشعارات رسائل البريد الإلكتروني الآلية

en: Supports recurring discounts
ar: يدعم الخصومات المتكررة

en: Renewal interval & expiry customizations
ar: الفاصل الزمني للتجديد وتخصيصات انتهاء الصلاحية

en: Privacy compliance
ar: الامتثال للخصوصية

en: Get Help with Ensuring Compliance to Major Privacy Laws for Your WordPress Website - GDPR, CCPA, LGPD, CNIL, and More.
ar: احصل على مساعدة بشأن ضمان الامتثال لقوانين الخصوصية الرئيسية لموقع WordPress الخاص بك - القانون العام لحماية البيانات (GDPR)، وCCPA، وLGPD، وCNIL، والمزيد.

en: GDPR Cookie Consent Plugin (CCPA Ready)
ar: المكوِّن الإضافي لموافقة ملف تعريف الارتباط في الناتج المحلي الإجمالي (CCPA جاهز)

en: Assits in GDPR (RGPD, DSVGO), LGPD, CNIL, POPIA, and CCPA
ar: المساعدة في القانون العام لحماية البيانات (RGPD، DSVGO)، LGPD، CNIL، POPIA، وCCPA

en: Create a cookie consent banner
ar: قم بإنشاء لافتة موافقة على ملفات تعريف الارتباط

en: Scan and list cookies
ar: مسح ملفات تعريف الارتباط وإدراجها

en: Automatically block cookies/script
ar: حظر ملفات تعريف الارتباط/البرنامج النصي تلقائيًا

en: Customize cookie banner
ar: تخصيص لافتة ملفات تعريف الارتباط

en: Create cookie policy
ar: إنشاء سياسة ملفات تعريف الارتباط

en: User consent logging
ar: تسجيل موافقة المستخدم

en: Explicit/Implicit consent
ar: موافقة صريحة/ضمنية

en: Location based exclusion for banner
ar: الاستبعاد القائم على الموقع للشعار

en: Granular consent based on cookie categories
ar: الموافقة الدقيقة بناءً على فئات ملفات تعريف الارتباط

en: You are covered by our 30-Day Money Back Guarantee
ar: أنت مشمول بضمان استعادة الأموال لمدة 30 يومًا

en: Supported by a team with 99% Customer Satisfaction Score
ar: بدعم من فريق حصل على 99% من نقاط رضا العملاء

en: Supported documents
ar: كابل بيانات

en: Automatically create invoice based on order status
ar: إنشاء فاتورة تلقائيًا بناءً على حالة الطلب

en: Attach document to order email
ar: إرفاق وثيقة لطلب البريد الإلكتروني

en: Custom invoice date
ar: تاريخ الفاتورة المخصصة

en: Use order date
ar: استخدم تاريخ الطلب

en: Use invoice created date
ar: استخدم تاريخ إنشاء الفاتورة

en: Show print invoice button to customers
ar: إظهار زر "طباعة الفاتورة" للعملاء

en: Show print packing slip button to customers
ar: إظهار زر قسيمة الطباعة للعملاء

en: Use order number as document number
ar: استخدم رقم الأمر كرقم مستند

en: Use custom number series to number documents
ar: استخدم سلسلة الأرقام المخصصة لترقيم المستندات

en: Change document number format & length
ar: تغيير تنسيق رقم المستند وطوله

en: Sort order items in product table
ar: فرز العناصر في جدول المنتج

en: Display options for bundled products
ar: عرض الخيارات للمنتجات المجمعة

en: Generate invoices for old orders
ar: إنشاء فواتير للأوامر القديمة

en: Generate invoices for free orders
ar: إنشاء فواتير لأوامر مجانية

en: Option to include/exclude tax to Invoice
ar: خيار لتضمين / استبعاد الضريبة على الفاتورة

en: Separate tax column in the product table for multiple tax options in invoices
ar: عمود ضريبة منفصل في جدول المنتج للحصول على خيارات ضريبية متعددة في الفواتير

en: Customizable tax items, tax fields (SSN, VAT, etc.)
ar: عناصر ضريبية قابلة للتخصيص وحقول ضرائب (SSN ، ضريبة القيمة المضافة ، إلخ.)

en: Display free line items on invoice
ar: عرض البنود المجانية على الفاتورة

en: Customize invoice PDF name format
ar: تخصيص تنسيق اسم PDF الفاتورة

en: Add a payment link to invoice
ar: أضف رابط دفع للفاتورة

en: Show Pay Later option at checkout
ar: إظهار خيار الدفع لاحقًا عند الخروج

en: Customize Pay Later option display
ar: تخصيص عرض خيار الدفع لاحقًا

en: Description
ar: وصف

en: Instruction
ar: التعليمات

en: Add order meta fields
ar: أضف الحقول الوصفية للطلب

en: (But customer notes can be added)
ar: (ولكن يمكن إضافة ملاحظات العملاء)

en: Add product meta fields
ar: أضف الحقول الوصفية للمنتج

en: Add product attributes
ar: أضف سمات المنتج

en: Custom logo for invoice
ar: اتركه فارغًا لعدم استخدام شعار مخصص للفاتورة

en: Add product images to packing slips
ar: أضف صور المنتج إلى قسائم التعبئة

en: Custom footer
ar: تذييل مخصص

en: Document customizer
ar: أداة تخصيص المستندات

en: (Visual editor)
ar: (محرر مرئي)

en: (Visual and code editor)
ar: (محرر مرئي وكود)

en: Pre-built layouts for documents
ar: تخطيطات مسبقة الصنع للمستندات

en: Save document layout as template
ar: حفظ تخطيط المستند كقالب

en: Add additional data to invoice layout
ar: إضافة بيانات إضافية إلى تخطيط الفاتورة

en: Total tax
ar: مجموع الضرائب

en: Tracking number
ar: أرقام التتبع

en: Cart discount
ar: سلة التخفيضات

en: Order discount
ar: ترتيب الخصم

en: Coupon info
ar: معلومات القسيمة

en: WPML compatibility
ar: التوافق مع WPML

en: WooCommerce Proforma Invoices plugin
ar: البرنامج المساعد WooCommerce Proforma Invoices

en: Create proforma invoice automatically for selected order statuses
ar: إنشاء فاتورة أولية تلقائيًا لحالات الطلب المحددة

en: Attach invoice PDF to order emails
ar: إرفاق الفاتورة بتنسيق PDF لطلب رسائل البريد الإلكتروني

en: Show print invoice button for customers
ar: إظهار زر "طباعة الفاتورة" للعملاء

en: Based on order number
ar: بناء على رقم الطلب

en: Custom number series
ar: سلسلة الأرقام المخصصة

en: Separate tax column in product table for multiple tax options in proforma invoices
ar: عمود ضريبة منفصل في جدول المنتج للحصول على خيارات ضريبية متعددة في الفواتير الأولية

en: Use custom number format & length
ar: استخدم تنسيق الأرقام المخصص والطول

en: Group products by 'Category'
ar: تجميع المنتجات حسب "الفئة"

en: Show variation data of products
ar: إظهار بيانات التباين للمنتجات

en: Add order meta fields
ar: أضف الحقول الوصفية للطلب

en: Add custom footer
ar: إضافة تذييل مخصص

en: Attach transport terms
ar: إرفاق شروط النقل

en: Attach sales terms
ar: إرفاق شروط المبيعات

en: Multiple pre-built layouts
ar: تخطيطات متعددة مسبقة الصنع

en: Generate address labels
ar: توليد عناوين العناوين

en: Supported address types
ar: أنواع العناوين المدعومة

en: Shipping address
ar: عنوان الشحن

en: Billing address
ar: عنوان الفوترة

en: From address
ar: عنوان المرسل

en: Return address
ar: عنوان المرسل

en: Multiple address label layouts
ar: متعددة تخطيطات تسمية العنوان

en: Customize layout properties
ar: تخصيص خصائص التخطيط

en: WPML compatibilityCustomize label sizes
ar: التوافق مع WPML: تخصيص أحجام الملصقات

en: Bulk print shipping labels
ar: ملصقات شحن مطبوعة بالجملة

en: WooCommerce Pick lists plugin
ar: WooCommerce Pick يسرد البرنامج المساعد

en: Generate picklists
ar: إنشاء قوائم الاختيار

en: Group products by ‘Order’
ar: تجميع المنتجات حسب "الطلب"

en: Exclude virtual items from picklists
ar: استبعاد العناصر الافتراضية من قوائم الاختيار

en: Product meta fields
ar: حقول Meta المنتج

en: Product attributes
ar: سمات المنتج

en: Pre-built layouts
ar: تخطيطات مسبقة الصنع

en: Generate Shipping Address labels
ar: إنشاء ملصقات عنوان الشحن

en: Generate Billing Address labels
ar: تعديل عنوان الفواتير

en: Generate From Address labels
ar: إنشاء من عناوين العناوين

en: Generate Return Address labels
ar: إنشاء ملصقات عنوان المرسل

en: Built-in label templates
ar: قوالب الملصقات المضمنة

en: Customize layout elements & properties
ar: تخصيص عناصر التخطيط والخصائص

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slip & Credit Note (Pro)
ar: متوافق مع فاتورة WooCommerce PDF ، قسيمة التعبئة ومذكرة الائتمان (Pro)

en: Shipping label size
ar: حجم ملصق الشحن

en: Full page
ar: ملئ الصفحة

en: Custom
ar: مخصص

en: Add multiple shipping labels in one page
ar: أضف عدة تسميات شحن في صفحة واحدة

en: Add print document button to selected order emails
ar: زر إضافة مستند الطباعة إلى رسائل البريد الإلكتروني الخاصة بالطلب

en: Pre-built layout for documents
ar: اختر من بين القوالب المبنية مسبقًا

en: Add custom fields to shipping label layout
ar: أضف الحقول المخصصة إلى تخطيط ملصق الشحن

en: Company logo
ar: شعار الشركة

en: Return policy
ar: سياسة الاعادة

en: Include product image in delivery note
ar: تضمين صورة المنتج في إشعار التسليم

en: Add customer note
ar: إضافة حقل مخصص

en: Add footer
ar: تذييل

en: Separate tax column in product table for multiple tax options in dispatch labels
ar: عمود ضريبة منفصل في جدول المنتج لخيارات ضريبة متعددة في تسميات الإرسال

en: Admin email
ar: البريد الإلكتروني المسؤول

en: Manual email
ar: البريد الإلكتروني اليدوي

en: Admin email (Renewal order)
ar: بريد إلكتروني للمسؤول (طلب تجديد)

en: Manual email (Renewal order)
ar: البريد الإلكتروني اليدوي (طلب التجديد)

en: Order on-hold (Renewal order)
ar: طلب معلق (طلب تجديد)

en: Order processing (Renewal order)
ar: معالجة الطلب (طلب التجديد)

en: Order completed (Renewal order)
ar: تم الانتهاء من الطلب (طلب التجديد)

en: Invoice Generation In Progress
ar: جاري إنشاء الفاتورة

en: Invoice numbers are getting generated in the background. This process may take a little while, so please be patient.
ar: يتم إنشاء أرقام الفواتير في الخلفية. قد تستغرق هذه العملية بعض الوقت ، لذا يرجى التحلي بالصبر.

en: View progress
ar: عرض التقدم

en: Hey, we at %1$s WebToffee %2$s would like to thank you for using %3$s %4$s %5$s. %6$s Less than a minute of your time will motivate us to keep doing what we do. We would really appreciate if you could take a moment to drop a quick review that motivate us to keep going.
ar: مرحبًا، نحن في %1$s WebToffee %2$s نود أن نشكرك على استخدام %3$s %4$s %5$s. %6$s أقل من دقيقة من وقتك سوف تحفزنا على الاستمرار في القيام بما نقوم به. سنكون ممتنين حقًا إذا أمكنك تخصيص بعض الوقت لإسقاط مراجعة سريعة تحفزنا على الاستمرار.

en: Remind me later
ar: ذكرني لاحقا

en: Not interested
ar: غير مهتم

en: Review now
ar: مراجعة الآن

en: Knock, Knock!
ar: دق دق!

en: You`ve just created
ar: لقد خلقت للتو

en: commercial documents using
ar: المستندات التجارية باستخدام

en: Woocommerce PDF invoices, packing slips, delivery notes, and shipping labels
ar: فواتير WooCommerce PDF وقسائم التعبئة وإشعارات التسليم وملصقات الشحن

en: That’s awesome! We’d love it if you take a moment to share what you think and help spread the word.
ar: هذا رائع! يسعدنا تخصيص بعض الوقت لمشاركة رأيك والمساعدة في نشر الكلمة.

en: Rate us now
ar: قيمنا الآن

en: Did you know?
ar: هل تعلم ؟

en: The plugins %s and %s cannot be active in your store at the same time. Kindly deactivate one of these prior to activating the other.
ar: لا يمكن أن تكون المكونات الإضافية %s و %s نشطة في متجرك في نفس الوقت. يرجى إلغاء تنشيط أحدهما قبل تفعيل الآخر.

en: Go to plugins page
ar: إلى صفحة الإضافات

en: %s WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels (Basic) %s is enabled but not effective. It requires %s WooCommerce %s in order to work.
ar: %s تم تمكين فواتير WooCommerce PDF وإيصالات التعبئة وإشعارات التسليم وملصقات الشحن (أساسي) %s ولكنها غير فعالة. يتطلب الأمر %s WooCommerce %s لكي يعمل.

en: Classic
ar: كلاسيك

en: Adds product image to the line items in the product table
ar: يضيف صورة المنتج إلى عناصر السطر في جدول المنتج

en: Adds customer note to the delivery note
ar: يضيف ملاحظة العميل إلى إشعار التسليم

en: Adds Footer to the delivery note
ar: يضيف تذييلاً لإشعار التسليم

en: Print Delivery note
ar: طباعه ملاحظة التسليم

en: Print/Download Delivery note
ar: طباعة / تنزيل مذكرة التسليم

en: Print
ar: طباعة

en: Unable to print Delivery note. Please check the items in the order.
ar: غير قادر علي طباعة ملاحظة التسليم. يرجى التحقق من العناصر في الطلب.

en: Multiple templates to personalize the document
ar: قوالب متعددة لتخصيص المستند

en: Add a print delivery note button to the order email
ar: أضف زر مذكرة تسليم الطباعة إلى البريد الإلكتروني الخاص بالطلب

en: Sort order items in the product table
ar: فرز عناصر الترتيب في جدول المنتج

en: Group products by category
ar: تجميع المنتجات حسب "الفئة"

en: Show variation data for variable products
ar: إظهار بيانات الاختلاف للمنتجات المتغيرة

en: Add product & order meta fields
ar: أضف حقول تعريف المنتج والطلب

en: Generate shipping labels and dispatch labels
ar: إنشاء ملصقات الشحن وتسميات الإرسال

en: Get advanced features for your
ar: احصل على ميزات متقدمة لجهازك

en: Shipping labels, Dispatch labels and Delivery notes
ar: ملصقات الشحن WooCommerce وملصقات الإرسال والمكوِّن الإضافي لملاحظات التسليم

en: View add-on
ar: عرض الوظيفة الإضافية

en: Configure the general settings required for the delivery note.
ar: تكوين الإعدادات العامة المطلوبة لإشعار التسليم.

en: Include product image
ar: تضمين صورة المنتج

en: Dispatch Label 1
ar: ملصق الإرسال

en: Adds customer note in the dispatch label
ar: يضيف ملاحظة العميل في ملصق الإرسال

en: Adds footer in dispatch label
ar: يضيف تذييلاً في تسمية الإرسال

en: Print Dispatch Label
ar: طباعة تسمية الإرسال

en: Dispatch Label
ar: إرسال التسمية

en: Print/Download Dispatch Label
ar: طباعة / تنزيل ملصق الإرسال

en: Multiple templates to personalize the label
ar: قوالب متعددة لتخصيص التسمية

en: Add a print label button to the order email
ar: أضف زر تسمية الطباعة إلى البريد الإلكتروني للطلب

en: Show different taxes in separate columns
ar: عرض الضرائب المختلفة في أعمدة منفصلة

en: Add order & product meta fields
ar: أضف حقول تعريف الطلب والمنتج

en: Generate shipping labels and delivery notes
ar: إنشاء ملصقات الشحن ومذكرات التسليم

en: Configure the general settings required for the dispatch label.
ar: تكوين الإعدادات العامة المطلوبة لتسمية الإرسال.

en: Basic - 1
ar: أساسي - 1

en: Basic - 0
ar: الأساسية - 0

en: Admins and customers both can leverage this feature wherever applicable. Disabling will remove all the provisions. Yet, the invoices are customizable.
ar: يمكن للمسؤولين والعملاء الاستفادة من هذه الميزة حيثما ينطبق ذلك. سيؤدي التعطيل إلى إزالة جميع الأحكام. ومع ذلك ، فإن الفواتير قابلة للتخصيص.

en: The date is displayed on the invoice. It can be either the order creation date or the invoiced date.
ar: يتم عرض التاريخ على الفاتورة. يمكن أن يكون إما تاريخ إنشاء الأمر أو تاريخ الفاتورة.

en: Allows customers to print the invoice from the specified pages.
ar: يسمح للعملاء بطباعة الفاتورة من الصفحات المحددة.

en: Print invoice
ar: فاتورة طباعة

en: Download invoice
ar: تحميل فاتورة

en: You can control the visibility of the seal according to order status via filters. See filter documentation %s here. %s
ar: يمكنك التحكم في رؤية الختم وفقًا لحالة الطلب عبر المرشحات. انظر وثائق التصفية %s هنا. %s

en: Width
ar: عرض

en: Height
ar: ارتفاع

en: Border width
ar: عرض الحدود

en: Line height
ar: ارتفاع الخط

en: Opacity
ar: الشفافية

en: Border radius
ar: تدوير حواف الحدود

en: From left
ar: من اليسار

en: From top
ar: من أعلى

en: Angle
ar: زاوية

en: Color
ar: اللون

en: Pro Add-on
ar: الإضافة المدفوعة

en: Document title
ar: عنوان الوثيقة

en: Company Logo / Name
ar: شعار الشركة

en: Invoice Number
ar: رقم الفاتورة

en: Order Number
ar: رقم الطلب

en: Invoice Date
ar: تاريخ الفاتورة

en: Order Date
ar: تاريخ الطلب

en: From Address
ar: من العنوان

en: Billing Address
ar: عنوان وصول الفواتير

en: Shipping Address
ar: عنوان الشحن

en: Email Field
ar: حقل البريد الإلكتروني

en: Tel Field
ar: هاتف الميدان

en: SSN number
ar: رقم SSN

en: VAT number
ar: رقم ضريبة القيمة المضافة

en: Payment received stamp
ar: ختم استلام المبلغ

en: Barcode
ar: باركود

en: QR code
ar: رمز المصادقة أو الدخول QR code

en: QR Code
ar: كود QR

en: Tracking Number
ar: رقم التعقب

en: Print Invoices
ar: طباعة الفواتير

en: Download Invoices
ar: تحميل الفواتير

en: Print Invoice
ar: فاتورة طباعة

en: Download Invoice
ar: تحميل فاتورة

en: Download
ar: تحميل

en: Print/Download Invoice
ar: طباعة / تنزيل الفاتورة

en: Customizer module is not active.
ar: تخصيص القالب غير فعال.

en: Configure the general settings required for the invoice.
ar: أدخل نص التذييل المراد طباعته على الفاتورة.

en: Enable to print, download, and mail invoices.
ar: تمكين طباعة الفواتير وتنزيلها وإرسالها بالبريد.

en: Enable Invoice
ar: تفعيل الفاتورة

en: Invoice date
ar: تاريخ الفاتورة

en: Order date
ar: تاريخ الطلب

en: Invoiced date
ar: تاريخ الفاتورة

en: Automate invoice creation
ar: أتمتة إنشاء الفاتورة

en: Choose order status
ar: اختر حالة الطلب

en: Automatically creates invoices for selected order statuses.
ar: يقوم تلقائيًا بإنشاء فواتير لحالات الأمر المحددة.

en: Attach invoice pdf in WooCommerce Email
ar: إرفاق فاتورة pdf في البريد الإلكتروني WooCommerce

en: Choose email classes
ar: اختر فئات البريد الإلكتروني

en: Select email classes that match the order statuses selected under the `Automate invoice creation` option. If no order status is selected, you must manually generate invoice to attach it with these order emails.
ar: حدد فئات البريد الإلكتروني التي تتطابق مع حالات الطلب المحددة ضمن خيار "إنشاء الفاتورة تلقائيًا". إذا لم يتم تحديد حالة الطلب، فيجب عليك إنشاء الفاتورة يدويًا لإرفاقها برسائل البريد الإلكتروني الخاصة بالطلبات.

en: Invoice number
ar: رقم الفاتورة

en: Invoice details
ar: تفاصيل الفاتورة

en: Order meta fields
ar: حقول Meta الطلب

en: Select/add order meta to display additional information related to the order on the invoice.
ar: حدد / أضف بيانات تعريف الطلب لعرض معلومات إضافية متعلقة بالطلب على الفاتورة.

en: If left blank, default to the logo from General settings. Ensure to select company logo from ‘Invoice > Customize > Company Logo’ to reflect on the invoice. Recommended size is 150×50px.
ar: إذا تُرك فارغًا ، فعليك اختيار الشعار من الإعدادات العامة افتراضيًا. تأكد من تحديد شعار الشركة من "الفاتورة> تخصيص> شعار الشركة" للانعكاس على الفاتورة. الحجم الموصى به هو 150 × 50 بكسل.

en: Generate invoices for existing orders
ar: إنشاء فواتير للأوامر الحالية

en: Enable to create invoice for orders generated before plugin installation
ar: مكّن من إنشاء فاتورة للأوامر التي تم إنشاؤها قبل تثبيت البرنامج المساعد

en: Enable to create invoices for free orders
ar: تمكن من إنشاء فواتير للأوامر المجانية

en: Display free line items in the invoice
ar: عرض البنود المجانية في الفاتورة

en: Include free(priced as 0) line items in the invoice
ar: قم بتضمين بنود مجانية (مسعرة على أنها 0) في الفاتورة

en: Enable to create invoices for free orders.
ar: تمكن من إنشاء فواتير للأوامر المجانية.

en: PDF name format
ar: تنسيق التاريخ

en: [prefix][order_no]
ar: [بادئة] [رقم الطلب]

en: [prefix][invoice_no]
ar: [بادئة] [رقم الفاتورة]

en: Select a name format for PDF invoice that includes invoice/order number.
ar: حدد تنسيق اسم لفاتورة PDF يتضمن الفاتورة / رقم الطلب.

en: Custom PDF name prefix
ar: بادئة اسم PDF مخصصة

en: Input a custom prefix for ‘PDF name format’ that will appear at the beginning of the name. Defaulted to ‘Invoice_’.
ar: أدخل بادئة مخصصة لـ "تنسيق اسم PDF" الذي سيظهر في بداية الاسم. الإعداد الافتراضي إلى "Invoice_".

en: Use latest settings for invoice
ar: استخدام تاريخ الطلب لتاريخ الفاتورة

en: Enable to apply the most recent settings to previous order invoices. This will match the previous invoices with the upcoming invoices.Changing the company address, name or any other settings in the future may overwrite previously created invoices with the most up-to-date information.
ar: تمكين لتطبيق أحدث الإعدادات على فواتير الطلبات السابقة. سيؤدي هذا إلى مطابقة الفواتير السابقة مع الفواتير القادمة ، وقد يؤدي تغيير عنوان الشركة أو الاسم أو أي إعدادات أخرى في المستقبل إلى استبدال الفواتير التي تم إنشاؤها مسبقًا بأحدث المعلومات.

en: Date formats
ar: تنسيق التاريخ

en: Multiple premium invoice templates to choose from
ar: قوالب فاتورة متميزة متعددة للاختيار من بينها

en: Add custom data like product meta, order meta, attributes etc
ar: أضف بيانات مخصصة مثل تعريف المنتج وبيانات الطلب والسمات وما إلى ذلك

en: Enable customers to Pay Later at checkout
ar: تمكين العملاء من الدفع لاحقًا عند الخروج

en: Collect payments with a payment link on the invoice
ar: اجمع الدفعات باستخدام رابط الدفع الموجود في الفاتورة

en: Sort order items in the product table
ar: فرز عناصر الترتيب في جدول المنتج

en: Multiple display formats for bundled products
ar: تنسيقات عرض متعددة للمنتجات المجمعة

en: Generate packing slips and credit notes
ar: إنشاء قسائم التعبئة ومذكرات الائتمان

en: Invoices, Packing slips and Credit notes
ar: الفواتير وقسائم التعبئة وإشعارات الائتمان

en: To help you comply with invoice mandates that require QR Codes
ar: لمساعدتك على الامتثال لتفويضات الفاتورة التي تتطلب رموز QR

en: Assign QR code to all of invoices generated for the orders in your store
ar: قم بتعيين رمز الاستجابة السريعة لجميع الفواتير التي تم إنشاؤها للطلبات في متجرك

en: Assign different types of info in your QR code, including:
ar: قم بتعيين أنواع مختلفة من المعلومات في رمز الاستجابة السريعة الخاص بك ، بما في ذلك:

en: Order number (default)
ar: رقم الطلب (افتراضي)

en: Custom details, as below:
ar: التفاصيل المخصصة ، على النحو التالي:

en: Seller tax ID
ar: معرف ضريبة البائع

en: Buyer name
ar: اسم المشتري

en: Seller name
ar: البائع اسم

en: Invoice total
ar: إجمالي الفاتورة

en: Invoice total tax
ar: إجمالي ضريبة الفاتورة

en: Compatible with WooCommerce PDF Invoice, Packing Slips, Delivery Notes, and Shipping Label (Free and Pro versions)
ar: متوافق مع فاتورة WooCommerce PDF وقسائم التعبئة وملاحظات التسليم وملصق الشحن (الإصدارات المجانية والمحترفة)

en: Get Plugin
ar: احصل على البرنامج المساعد

en: Adds customer note to the packing slip
ar: يضيف ملاحظة العميل إلى إيصال التعبئة

en: Adds Footer to the packing slip
ar: يضيف تذييلاً لإيصال التعبئة

en: Print Packing slip
ar: طباعه قائمة العناصر

en: Print/Download Packing slip
ar: طباعة / تنزيل قسيمة التعبئة

en: Download Packing slip
ar: تحميل قسيمة التعبئة

en: Unable to print packling slip. Please check the items in the order.
ar: تعذر طباعة ورقة التعبئة. يرجى التحقق من العناصر الموجودة في الطلب.

en: Configure the general settings required for the packing slip.
ar: قم بتكوين الإعدادات العامة المطلوبة لإيصال التعبئة.

en: Automatically attach packing slip with order email
ar: قم بإرفاق قسيمة التعبئة تلقائيًا مع البريد الإلكتروني للطلب

en: Built-in templates to personalize packing slip
ar: قوالب مدمجة لتخصيص قسيمة التعبئة

en: Add a print packing slip button to My account page
ar: أضف زر طباعة قسيمة التعبئة إلى صفحة حسابي

en: Add custom footers to packing slips
ar: أضف تذييلات مخصصة إلى قسائم التعبئة

en: Add additional order & product meta fields
ar: أضف حقول تعريف إضافية للطلب والمنتج

en: Add additional product attributes
ar: إضافة سمات المنتج الإضافية

en: Generate invoices and credits notes
ar: إنشاء الفواتير ومذكرات الاعتمادات

en: Shipping Label 1
ar: ملصق الشحن

en: Adds footer to the  Shipping label
ar: إضافة تذييل إلى ملصق الشحن

en: Title font size
ar: حجم خط العنوان

en: Address font size
ar: حجم خط العنوان

en: To Address
ar: إلى عنوان

en: Weight
ar: الوزن

en: Shipping Method
ar: طريقة الشحنطريقة الشحن

en: Package Number
ar: رقم الحزمة

en: Box name
ar: اسم الصندوق

en: No of Items
ar: دمج العناصر

en: Fragile
ar: هش

en: This way up
ar: من هنا للأعلى

en: Keep dry
ar: الحفاظ على جفاف

en: Return Policy
ar: سياسة الاسترجاع

en: Print Shipping Label
ar: إطبع ملصق الشحن

en: Shipping Label
ar: بطاقة شحن

en: Unable to print shipping label. Please check the items in the order.
ar: تعذر طباعة ملصق الشحن. يرجى التحقق من العناصر الموجودة في الطلب.

en: Generate custom-sized shipping labels
ar: إنشاء ملصقات شحن ذات حجم مخصص

en: Fit multiple shipping labels on a single page
ar: احتواء ملصقات شحن متعددة على صفحة واحدة

en: Add company logo & return policy to label
ar: أضف شعار الشركة وسياسة الإرجاع إلى الملصق

en: Add notes like fragile, keep dry, etc.
ar: أضف ملاحظات مثل الهشاشة، والحفاظ على الجفاف، وما إلى ذلك.

en: Add order meta fields to shipping labels
ar: أضف حقول تعريف الطلب إلى ملصقات الشحن

en: Include the package number & box names on the label
ar: قم بتضمين رقم الحزمة وأسماء الصناديق على الملصق

en: Display the total number of items on label
ar: عرض العدد الإجمالي للعناصر الموجودة على الملصق

en: Generate dispatch labels and delivery notes
ar: إنشاء تسميات الإرسال ومذكرات التسليم

en: Configure the general settings required for the shipping label.
ar: تكوين الإعدادات العامة المطلوبة لملصق الشحن.

en: Full Page
ar: ملئ الصفحة

en: Custom (Pro version)
ar: تذييل مخصص

en: Set the  Size of the Shipping label to be either full page or custom size.
ar: قم بتعيين حجم ملصق الشحن ليكون صفحة كاملة أو حجمًا مخصصًا.

en: UBL Invoice
ar: فاتورة UBL

en: Default
ar: افتراضي

en: Print UBL Invoice
ar: طباعة فاتورة UBL

en: Download UBL Invoice
ar: تنزيل فاتورة UBL

en: Standard
ar: قياسي

en: Enable to print, download and attach UBL (XML) invoices
ar: تمكين طباعة وتنزيل وإرفاق فواتير UBL (XML)

en: Enable UBL Invoice
ar: تفعيل فاتورة UBL

en: Select UBL format
ar: حدد تنسيق UBL

en: Select email(s) to attach UBL invoice
ar: حدد البريد الإلكتروني لإرفاق فاتورة UBL

en: Select email classes to send UBL invoice as attachment. This option depends on the order statuses selected under the `Automate invoice creation` (Invoice/Packing > Invoice >General) setting. Ensure that the selected email classes match the order statuses for the invoice to be sent correctly.
ar: حدد فئات البريد الإلكتروني لإرسال فاتورة UBL كمرفق. يعتمد هذا الخيار على حالات الطلب المحددة ضمن إعداد "أتمتة إنشاء الفاتورة" (الفاتورة/التعبئة > الفاتورة > عام). تأكد من أن فئات البريد الإلكتروني المحددة تتطابق مع حالات الطلب لإرسال الفاتورة بشكل صحيح.

en: Tax classification
ar: تصنيف الضرائب

en: Map your WooCommerce tax classes to the appropriate UBL tax categories and schemes
ar: قم بربط فئات ضريبة WooCommerce الخاصة بك بفئات وأنظمة ضريبة UBL المناسبة

en: Country&nbsp;code
ar: رمز الدولة

en: State code
ar: كود الولاية

en: Postcode / ZIP
ar: الرمز البريدي

en: Rate&nbsp;%
ar: معدل ٪

en: Tax Scheme
ar: النظام الضريبي

en: Learn more
ar: اعرف المزيد

en: Tax Category
ar: فئة الضريبة

en: No taxes found for this class.
ar: لم يتم العثور على ضرائب لهذه الفئة.

en: Standard rate
ar: السعر القياسي

en: Lower rate
ar: معدل أقل

en: Zero rated goods
ar: السلع المصنفة بصفر

en: Mixed tax rate
ar: معدل الضريبة المختلط

en: Exempt for resale
ar: معفى من إعادة البيع

en: Value Added Tax (VAT) not now due for payment
ar: ضريبة القيمة المضافة (VAT) غير مستحقة الدفع الآن

en: Value Added Tax (VAT) due from a previous invoice
ar: ضريبة القيمة المضافة المستحقة من فاتورة سابقة

note: Plugin URI of the plugin/theme
en: https://www.webtoffee.com/product/woocommerce-pdf-invoices-packing-slips/
ar: ‫https://www.webtoffee.com/product/woocommerce-pdf-invoices-packing-slips

note: Description of the plugin/theme
en: Prints Packing List,Invoice,Delivery Note and Shipping Label.
ar: طباعة قائمة التعبئة والفاتورة ومذكرة التسليم وملصق الشحن.

note: Author URI of the plugin/theme
en: https://www.webtoffee.com/
ar: ‫https://www.webtoffee.com
